Aanpassingen om langer thuis te wonen

Header afbeelding

Bent u 65 jaar of ouder en wilt u graag wat aanpassingen doen aan uw woning om langer thuis te kunnen blijven wonen? Dan kunt u gebruikmaken van ons Langer Thuis-pakket. Met dit pakket bieden we verschillende aanpassingen. Van een beugel bij de trap tot een aangepaste kraan. Sommige aanpassingen zijn gratis, voor andere betaalt u eenmalig een bedrag of gaat uw huur iets omhoog. Bent u jonger dan 65 jaar, maar wilt u vanwege een beperking ook graag gebruik maken van deze aanpassingen ? Doe dan een gerust een aanvraag. Dan gaan we met u in gesprek.

Welke aanpassingen kan ik aanvragen?

Gratis aanpassingen

  • Wandbeugels bij het toilet
  • Wandbeugels bij de douche
  • Deurspion
  • Extra leuning / trapbeugel
  • Bediening bovenraam

Aanpassingen met een eenmalige bijdrage

  • Langere glijstang voor douchekop (€50,-)
  • Verlichting voordeur met zichtbaar huisnummer (€50,-)
  • Hang- en sluitwerk aanpassen (€100,-)
  • Verhoogde toiletpot (€150,-)
  • Antislipvloer douchehoek (€50,-)

Aanpassingen met huurverhoging

Door deze aanpassingen verbetert uw woning. Daarom veranderen de (WWS-)punten van uw woning. Hoe meer punten, hoe hoger uw huur. Een huurverhoging van 1 WWS-punt is ongeveer €40,- per jaar.

  • Thermostatische douchemengkraan (ongeveer €20,- extra huur per jaar)
  • 1-hendel-mengkraan voor wastafel (ongeveer €10,- extra huur per jaar)
  • 1-hendel-mengkraan voor keuken (ongeveer €10,- extra huur per jaar)

Maatwerk aanpassingen

Voor deze aanpassingen moeten wij in overleg met het Wmo-loket van de gemeente. Hiervoor komen we op huisbezoek en gaan we met u in gesprek. Ook de kosten worden dan besproken. 

  • Verminderen opstap voordeur of achterdeur door ophogen stoep naar de deur of achterdeur
  • Verminderen opstap berging
  • Verwijderen van de drempels of het aanbrengen van een drempelhulp in de woning

Hoe werkt het?

  • Dat doet u eenvoudig op deze website. 
    Lukt dit niet? Bel gerust met ons Woonpunt, dan nemen zij de vragen met u door.

  • Kleine maatregelen plannen we op korte termijn in met een vakman. Vraagt u grote aanpassingen of meerdere aanpassingen, dan nemen we contact met u op voor het maken van een afspraak voor een huisbezoek.

  • Moet er veel gebeuren? Houd dan rekening met een langere doorlooptijd vanwege een opname en het reserveren van materialen en tijd. Het duurt dan al snel zo’n 12 weken.
    Gaat het om een aantal kleine aanpassingen? Dan gaan we voor een doorlooptijd van ongeveer 4 weken.

  • In principe worden alle aanpassingen door onze eigen vakmannen uitgevoerd. We plannen een afspraak met u en dan komen we langs.

Aanvraagformulier Langer Thuis

Hieronder ziet u de eerste invoervelden van het 'Aanvraagformulier Langer Thuis'. Als u dit hebt ingevuld klikt u op de rode button met 'Volgende'. U komt dan opnieuw op deze pagina en moet iets naar beneden scrollen om het keuzeformulier te zien. Hierop kunt u aangeven welke aanpassingen u graag wilt. En dan klikt u op 'Verzenden'. Veel succes!

Vul hier uw gegevens in

Veelgestelde vragen

Ik heb gekozen voor een aanpassing met huurverhoging. Wanneer gaat de huurverhoging in?

De huurverhoging gaat in als de aanpassingen zijn aangebracht.

Als ik ga verhuizen, kunnen de aanpassingen dan blijven zitten?

Ja, als u verhuist mogen deze aanpassingen blijven zitten. 

Mag ik op een later moment opnieuw een aanvraag doen voor andere aanpassingen?

Ja, u kunt op een later moment opnieuw een aanvraag doen. 

Ik wil graag een aanpassing met een eenmalige bijdrage. Kan ik die bijdrage gespreid betalen?

Voor betalingsregelingen zoals gespreid betalen kunt u gerust contact met ons opnemen.